Par Moment

Moment/Pattex vēsture

Lai gan uzņēmums Henkel tradicionālās koka līmes ir tirgojis kopš 1925. gada, Moment/Pattex vēsture aizsākās 1956. gadā – tā bija revolūcija līmju tirgū. Produktu izstrādātāji pēc ilgas sadarbības ar Vācijas amatniekiem radīja pirmo kontaktlīmi, kas sacietēja bez sildīšanas. Līmi sauca – Moment/Pattex. Līdz tam amatniekiem līmes pirms to uzklāšanas vajadzēja sildīt – bīstams un laikietilpīgs darbs. Moment/Pattex ieklausījās šajās klientu sūdzībās un izstrādāja produktu, ko var uzklāt istabas temperatūrā, tādējādi piedāvājot izturīgu, viegli lietojamu un drošu risinājumu.

Pirmie šo līmi lietoja apavu labotāji, pēc tam produkts rada plašu pielietojumu kokapstrādes sektorā – sākot ar 1958. gadu, kad tika aizsākta līmes fasēšana arī spainīšos.

Vēl pēc dažiem gadiem, 1964. gadā, Moment kontaktlīmi sāka iepildīt arī nelielās 125 g tūbiņās, kas pavēra līmes lietošanas iespējas sadzīvē, proti, to varēja izmantot mazākos remonta darbos.

Taču Moment/Pattex izstrādātāji nerimās līmi uzlabot un tādējādi 1972. gadā spēja piedāvāt pirmo „nepilošo” kontaktlīmi, kuras nosaukums bija Moment/Pattex Compact. Tagad staipīga līme bija kļuvusi par vēsturi.

1977. gadā Moment/Pattex laida klajā pirmo speciālo koka līmi Moment/Pattex Wood Express, kas bija paredzēta mājamatniekiem; līme Moment/Pattex Wood profesionālo kokapstrādātāju sortimentā bija zināma jau kopš 1959. Vēl pēc diviem gadiem Moment lietotājus iepazīstināja ar nākamo inovāciju, ieviešot pirmo ūdensdrošo koka līmi tirgū: Moment/Pattex Wood Water-resist.

1981. gadā Moment/Pattex paplašināja savu līmju sortimentu ar karstlīmju pistolēm – īpaši izstrādātām profesionāliem amatniekiem (piem., floristiem).

Vēl pēc gada, 1982. gadā, Moment/Pattex iepazīstināja ar pirmo superlīmi, kas balstīta uz ciānakrilātu tehnoloģijām, – remontu momentlīmi nelielām virsmām, kas salīmē sekunžu laikā. Avangardisks izgudrojums, kas no tā brīža ir atvieglojis visu mājsaimniecību dzīvi.

1989. gadā Moment/Pattex saviem lietotājiem piedāvāja līmes, kas izstrādātas priekšmetu piestiprināšanai pie sienas, – tā kā līme nodrošināja tūlītēju pielipšanu, vairs nebija nepieciešams stundām ilgi nostiprināt vai turēt priekšmetus pie sienas! Bija radīta jauna būvniecības līmju kategorija.

1994. gadā Moment/Pattex izvērsa savu koka līmju piedāvājumu, laižot klajā speciālas parketa un koka grīdu līmes.

2007. gadā, tirgū tika ieviests vēl viens revolucionārs izgudrojums – divkomponentu epoksīdtepe, kas dod iespēju ne tikai salīmēt salūzušus priekšmetus, bet arī nepieciešamības gadījumā tos atjaunot un / vai hermetizēt.

2007. gadā uzņēmums iepazīstināja ar labāko remonta līmi, kurā izmantota patentētā FlexTec Henkel tehnoloģija. Šī līme ir izturīga pret triecieniem, aukstu/karstu temperatūru, jebkādiem laika apstākļiem, un to sauc Repair Extreme.

Šajā pašā gadā Moment klāstu papildināja inovācija Gel – pirmā elastīgā superlīme, kāda pieejama tirgū.

2012. gadā tika atklāta jauna Moment/Pattex identitāte! Ar jaunu logotipu, jaunu pieteikumu un jaunu iepakojumu noformējumu zīmols atkal izskatās svaigs un jauns – un iedarbīgs, kā vienmēr.

2012. gadā tika laista klajā universālās līmes jauna paaudze! Tāpat balstoties uz patentēto Henkel FlexTec tehnoloģiju, tā ir vispastāvīgākā un izturīgākā līme, kāda tirgū pieejama. Neatkarīgi no tā, vai lietotājiem jāveido jauns projekts vai kaut kas mājās jāsalabo, šī līme ir piemērota visiem materiāliem un ir izturīga jebkādos apstākļos. To pārbaudījis TÜV, vadošais sertifikācijas institūts Eiropā.